Święta, święta i po świętach. Okres świąteczny to nie tylko prezenty zadbaj o bezpieczeństwo własnej rodziny. Statystyki z ubiegłych lat nie kłamią na polskich drogach w okresie świątecznym w roku 2017 doszło do około 380 wypadków w tym 42 śmiertelnych. Co możesz zrobić, aby uchronić swoja rodzina przed możliwą tragedią.
Pośpiech nie popłaca
Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Zmęczenie oraz zniecierpliwienie, prowadzą do podejmowania przez kierowcę nadmiernego ryzyka, które może przyczynić się do tragedii. Co możesz z tym zrobić? Zadbaj o komfort podróży, aby zwiększyć wasze bezpieczeństwo, zorganizuj przerwę podczas długiej podróży. Pamiętaj drogi publiczne to nie tor wyścigowy, ewentualne nadrobienie paru sekund nie ma znaczenia. Przez czyjąś brawurę i lekkomyślność te święta mogą być najtragiczniejsze w waszej rodzinie dlatego zdejmij nogę z gazu i zadbaj o życie swojej rodziny, jak i o życie przypadkowych Ci osób. Jeśli podczas tych świąt jesteś czyimś pasażerem przestrzegaj i napominaj kierowcę, może dzięki temu uratujesz czyjeś życie.
Jazda na podwójnym gazie
W dzisiejszych czasach spadła liczba kierowców, którzy od razu po opróżnieniu ostatniej butelki wsiadają za kierownice samochodu, lecz nie zmniejszyła się liczba osób, które wsiadają do samochodu DRUGIEGO DNIA. Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie wydają się oczywiste, apele o uwagę dobiegają z każdej strony, lecz dalej kierowcy popełniają ten błąd. Przyszłe problemy wynikające z jazdy po alkoholu zależą od okoliczności, wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu, kolizja to sprawy, które mogą się ciągnąć za nami latami. Wyrzuty sumienia, problemy finansowe, a nawet wyrok skazujący to czeka kierowcę, który zlekceważył ostrzeżenia.
Konsekwencje jazdy po alkoholu
Dla kierowców, którzy nie przestrzegali zasad bezpiecznej jazdy i prowadzili samochód pod wpływem alkoholu grożą poważne konsekwencje. Ustawodawca w kodeksie karnym i wykroczeń ustanowił takie kary jak grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności oraz środek karny, czyli zakaz prowadzenia pojazdów. Dlatego, jeżeli piłeś alkohol przy świątecznym stole nie wsiadaj za kierownicę. Zadbaj o bezpieczeństwo własne i swoich pasażerów.