Adwokat jazda pod wpływem alkoholu Wrocław

Adwokat jazda pod wpływem alkoholu Wrocław to fraza, którą z roku na rok poszukuje coraz więcej kierowców. Nic dziwnego, wszakże tzw. jazda na podwójnym gazie jest często spotykana w naszym kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowana większość kierowców, którzy karani są za trzymanie nogi na gazie, kiedy jest u nich co najmniej stan po spożyciu alkoholu, jedynie nieznacznie przekroczyła dopuszczalne limity alkoholu w organizmie. Co należy robić w takiej sytuacji?

Jazda pod wpływem alkoholu Wrocław

Policyjne statystki są zatrważające. Każdego roku około 128 tysięcy kierowców jest zatrzymanych właśnie z racji prowadzenia pojazdu mechanicznego po spożyciu alkoholu. Choć nieraz stężenie alkoholu nie jest wysokie (ale przekracza dopuszczalne wskaźniki), może dojść do traktowania czynu za wykroczenie, a nawet za przestępstwo.  W takiej sytuacji osoba zatrzymana może wiązać się z konsekwencjami, które znacząco wpłyną na całe jego życie. Warto zatem wiedzieć, co może grozić zatrzymanemu za jazdę pod wpływem alkoholu we Wrocławiu.

Co grozi za jazdę po alkoholu Wrocław?

Niezależnie od tego, czy osoba zatrzymana popełniła przestępstwo, czy też miało miejsce wykroczenie, spodziewać się może ona różnych sankcji. Są to:

·         Zatrzymanie prawa jazdy za jazdę po alkoholu – Wrocław, podobnie jak wiele innych miast, nieraz bardzo ostro traktuje osoby, które prowadziły na „podwójnym gazie”. W przypadku wykroczenia zakaz może trwać od 6 miesięcy aż do 3 lat. Z kolei za przestępstwo kara ta wynosić może już nawet 15 lat.

·         Trwałe Odebranie prawa jazdy.

·         Nałożenie bardzo wysokiej grzywny

·         Kara aresztu

·         Ograniczenie lub pozbawienie wolności – jest to regulowane zależnie od tego, czy mamy do czynienia z wykroczeniem (art. 87 Kodeksu wykroczeń), czy też z popełnieniem przestępstwa (art. 178a Kodeksu karnego). Jeśli zostaniemy skazani za popełnienie przestępstwa, możemy spodziewać się wyroku nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a wyrok zostanie zapisany w Krajowym Rejestrze Karnym.

Dowiedz się więcej na temat jazdy po alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu Wrocław – adwokat

Podstawowym krokiem, jaki powinien wykonać ktoś, kogo zatrzymano za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu lub w stanie nietrzeźwości, jest skontaktowanie się z adwokatem. Jazda pod wpływem alkoholu (Wrocław) jest często pojawiającym się typem sprawy, niemniej jednak najlepiej sięgnąć po poradę do specjalisty, który od wielu lat zajmuje się sprawami osób mocno dotkniętych sankcjami i karami za jazdę po alkoholu. Wrocław jest miastem, w którym również działa nasza kancelaria, a dla naszych adwokatów jazda pod wpływem alkoholu (Wrocław) nie jest pierwszyzną. W związku z tym nie powinno się zwlekać z kontaktem z nami. Najlepiej jest to zrobić już w momencie, kiedy policja proponuje określone sankcje za wykroczenie. Te zazwyczaj nie są korzystne dla zatrzymanych.

Zatrzymani za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu bądź w stanie nietrzeźwości powinni niezwłocznie zasięgnąć opinii specjalizującego się w takich sprawach adwokata.

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 501 288 110


Zadzwoń Dane kontaktowe

Nasza kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie oparte na tysiącach spraw, które były prowadzone przez naszych adwokatów

Adwokat jazda pod wpływem alkoholu – Wrocław i podstawy skutecznego kontaktu

Jak zostało już wspomniane, podstawą jest skontaktowanie się z adwokatem, który od podszewki zna tego typu sprawy. Powinniśmy mieć pewność, że wybrany przez nas adwokat sprawę jazdy pod wpływem alkoholu we Wrocławiu prowadził już wielokrotnie i ma pełne doświadczenie w uzyskiwaniu jak najlepszych dla nas warunków. Jeśli sprawę pozostawimy w rękach profesjonalisty, okazać się może, że nawet długoletnie zakazy prowadzenia pojazdów ulegną znaczącemu złagodzeniu lub możliwe będzie prowadzenie pojazdów na specjalnych warunkach. Nasza kancelaria szczyci się tym, że w wielu sprawach zdołaliśmy uzyskać dla naszych klientów najlepsze możliwe warunki.

Skontaktuj się z nami i poznaj swoje prawa!