Adwokat jazda po alkoholu Warszawa adwokat

Mało kto wie, że w przypadku kierowców kierujących pod wpływem alkoholu, aż ¾ z nich zaledwie nieznacznie przekroczyła limit alkoholu, jakie dopuszcza polskie prawo.

Dopuszczalne stężenie alkoholu

Przepisy polskiego prawa jasno wskazują, jaka zawartość alkoholu we krwi odbierana jest za przestępstwo, a jaka za wykroczenie. Badanie stężenia alkoholu w organizmie można badać poprzez sprawdzenie stężenia we krwi bądź poprzez badanie obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli we krwi jest od 0,2 do 0,5 promila alkoholu lub w wydychanym powietrzu stwierdzi się obecność od  0,1 do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3, mówi się o stanie po spożyciu alkoholu. W tym przypadku mamy do czynienia z wykroczeniem (art. 87 Kodeksu wykroczeń), co poza grzywna i karą aresztu może skutkować również zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Powyżej wymienionych wyżej wartości mamy już do czynienia z przestępstwem, co reguluje art. 178a Kodeksu karnego.

Jazda po alkoholu Warszawa

Obowiązujące obecnie przepisy ścigają również osoby, które w swoim zachowaniu i stężeniu alkoholu we krwi lub w wydychanym powietrzu miały jedynie nieznaczne wartości, co świadczy o tym, że albo spożywały alkohol dzień wcześniej, albo spożyły jego minimalne ilości. Tym samym zdają sobie one sprawę z tego, jak ważne jest odpowiedzialne siadanie za kierownicą. Pomimo tego grożą im wysokie kary.

Jazda po alkoholu – kary

Co takiego może grozić komuś, kto nieznacznie nawet przekroczył dopuszczalną wartość alkoholu we krwi? Grozi mu za to:

·         Permanentne odebranie prawa jazdy,

·         Czasowe zatrzymanie prawa jazdy za alkohol,

·         Nałożenie wysokiej grzywny,

·         Ograniczenie bądź pozbawienie wolności nawet do dwóch lat.

Uniknięcie tego typu konsekwencji możliwe jest jedynie dzięki poradzie u adwokata, który od lat zajmuje się tego typu sprawami i trudną sytuacją osób, które faktycznie nie stanowiły żadnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. W takich przypadkach pomoc adwokata w Warszawie będzie niezbędna i da największą szansę na pozytywne rozpatrzenie całej sprawy.

Zatrzymani za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu bądź w stanie nietrzeźwości powinni niezwłocznie zasięgnąć opinii specjalizującego się w takich sprawach adwokata.

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 501 288 110


Zadzwoń Dane kontaktowe

Nasza kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie oparte na tysiącach spraw, które były prowadzone przez naszych adwokatów

Pomoc prawna dla kierowców w Warszawie

Najlepszym i najrozsądniejszym działaniem będzie skierowanie się po pomoc do profesjonalnej kancelarii prawnej, która znana jest ze skutecznej pomocy kierowcom, którym m.in. orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów. Wybór odpowiedniego adwokata może sprawić, że ukaranemu kierowcy uda się wrócić za kierownicę przed zakończeniem kary. Prowadząc tego typu sprawy przez wiele lat, adwokat w Warszawie będzie doskonale wiedział, jak wyciągnąć klienta z opałów. W tym celu najlepiej jest skontaktować się telefonicznie z adwokatem, a następnie spotkać się z nim na żywo. Dzięki dokładnemu przedstawieniu sytuacji możliwe będzie maksymalnie pełne poprowadzenie sprawy i zakończenie jej pozytywną decyzją sądu.

Skontaktuj się z nami i poznaj swoje prawa!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *