Jazda pod wpływem alkoholu Poznań

Problem jazdy pod wpływem alkoholu Poznań dotyka w nie mniejszym stopniu niż inne rejony Polski. Podobnie jak w innych miejscach, również i tu zdecydowana większość osób zatrzymanych nieznacznie tylko przekroczyła dopuszczalne stężenie alkoholu. Większość z nich odpowiada w ramach wykroczenia z art. 87 Kodeksu wykroczeń. Takim osobom szczególnie przyda się profesjonalna pomoc. Warto sięgnąć po pomoc kogoś, kto doskonale wie, jak wyciągnąć z poważnych konsekwencji osoby, które absolutnie nie powinny cierpieć tak poważnych kar za jazdę pod wpływem alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu Poznań

Stwierdzenia „jazda po alkoholu” używa się w odniesieniu do osób, które jeżdżą pojazdami mechanicznymi po spożyciu alkoholu. Ustawodawstwo wyróżnia jednak dwa stany związane z poziomem stężenia alkoholu u człowieka. Są to: stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości. Jeśli dopuścimy się przestępstwa tego typu, możemy spodziewać się m.in. zatrzymania prawa jazdy, jego odebrania, a także wysokiej grzywny oraz ryzyka ograniczenia lub pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, czy mamy wykroczenie, czy też przestępstwo (określane w tym przypadku przez art. 178a kodeksu karnego), koniecznie powinniśmy sięgnąć po pomoc specjalisty – tu najlepiej sprawdzi się adwokat, jazda po alkoholu (Poznań) jest dla takiej osoby sprawą dobrze znaną i możliwą do pozytywnego poprowadzenia.

Adwokat jazda po alkoholu Poznań

W przypadku orzeknięcia np. zakazu prowadzenia pojazdów może mieć różny czas obowiązywania. Przy wykroczeniach jest to od 6 miesięcy, aż do 3 lat. Z kolei za przestępstwo związane z jazdą po alkoholu sąd może orzec od jednego roku, aż do 15 lat. Jeśli jednak prowadziliśmy samochód w stanie nietrzeźwości, minimalną karą będą 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów. W takim przypadku pomóc może jedynie adwokat jazda po alkoholu Poznań, który doskonale będzie wiedział, jak skutecznie zawalczyć o skrócenie lub zniesienie tego niezwykle uciążliwego zakazu.

Najlepsza pomoc prawna dla kierowców w Poznaniu

Działając w Poznaniu, wiemy dobrze, jak ważne jest zapewnienie kierowcom jak najlepszej pomocy. Specjalizujemy się m.in. w pomocy tym kierowcom, wobec których orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów. Nasz adwokat w sprawie jazdy po alkoholu w Poznaniu udzieli pełnej pomocy zarówno przy przesłuchaniu, jak i przy wyjaśnieniu poszczególnych przepisów prawnych. Dzięki długoletnim stażu pracy i zajmowaniu się podobnymi sprawami nasz adwokat będzie miał największe szanse na jak najkorzystniejsze zakończenie postępowania.

Zatrzymani za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu bądź w stanie nietrzeźwości powinni niezwłocznie zasięgnąć opinii specjalizującego się w takich sprawach adwokata.

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 501 288 110


Zadzwoń Dane kontaktowe

Nasza kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie oparte na tysiącach spraw, które były prowadzone przez naszych adwokatów

Jazda pod wpływem alkoholu Poznań – adwokat

Za jazdę pod wpływem przewidziane są wysokie kary, które wynikają z tego, że jest to czyn zabroniony, prawnie usankcjonowany. Kary te orzeka sąd. W takim przypadku, jeśli chcemy uniknąć najsurowszych kar, konieczne jest sięgnięcie po pomoc profesjonalisty. Najlepiej zdecydować się na kontakt telefoniczny, po rozmowie można umówić się na spotkanie, na które chętnie przystanie adwokat. Jazda pod wpływem alkoholu w Poznaniu stanowi częsty problem, który można skutecznie rozwiązać, ważne jest jednak to, aby już od samego początku nawiązać dobrą relację klienta z adwokatem. Mając tego świadomość, dokładamy wszelkich starań, aby poczucie tego zaufania zaowocowało pozytywnym rozwiązaniem całej sprawy. M.in. chronologicznie przygotowana dokumentacja dotycząca sprawy, jaką jest jazda po alkoholu (Poznań), sprawi, że nasz adwokat z powodzeniem będzie mógł jak najlepiej poprowadzić sprawę w sądzie.

Skontaktuj się z nami i poznaj swoje prawa!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *