Okoliczności łagodzące wyrok

Okoliczności łagodzące wyrok

Zatrzymanie za jazdę po alkoholu jest z pewnością stresującym przeżyciem. W takich chwilach można nawet zapomnieć swojego nazwiska. W tej jednej chwili zdajemy sobie sprawę ze wszystkich możliwych konsekwencji naszego czynu i żałujemy, że w tak głupi sposób “wpakowaliśmy się w niezłe tarapaty”. Należy jednak wiedzieć, że sytuacja, w której się znaleźliśmy nie jest jeszcze taka zła. Ważne, aby zachować “zimną krew”.

Przede wszystkim warto zebrać dowody na okoliczności, łagodzące wymiar kary. Można zaznaczyć na przykład, że nie byliśmy wcześniej karani, że jeździmy przepisowo i nigdy nie otrzymaliśmy mandatu. Okolicznością działającą na naszą korzyść może być również niewielkie przekroczenie dopuszczanych norm alkoholu w wydychanym powietrzu. Ważne jest również przedstawienie naszej sytuacji osobistej – żona i trójka dzieci na utrzymaniu, samochód jest niezbędnym narzędziem pracy, cierpimy na depresję. Te wszystkie elementy składają się na okoliczności łagodzące wyrok.

Przygotuj wszystkie posiadane dokumenty

Postępowanie karne będzie wymagało od nas aktywnego uczestnictwa. Co prawda to prokurator wraz z Policją muszą udowodnić naszą winę, ale biorąc pod uwagę dowód w postaci wyniku badania alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ich zadanie nie będzie szczególnie trudne. Warto zatem przygotować sobie odpowiednią linię obrony. Ogromną rolę w tym zakresie odgrywają stosowne dokumenty. Pamiętajmy, że istotny jest każdy, najdrobniejszy element – zaświadczenie o zarobkach, opinia z zakładu pracy o nieposzlakowanej opinii, zaświadczenie o stanie zdrowia.

Jazda po alkoholu – Skorzystaj z usług profesjonalnego obrońcy

Najważniejsze jednak w naszej obronie jest skorzystanie z usług profesjonalnego obrońcy. To on pomoże nam ocenić, które dowody i okoliczności, należy przedstawić w postępowaniu karnym, a które są zbędne. Adwokat powie nam również jakie rozwiązanie zaistniałej sytuacji będzie dla nas najkorzystniejsze. Dobrego pełnomocnika od spraw karnych możemy znaleźć w Internecie. Warto sprawdzić fora internetowe oraz zapytać znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *