Jazda po alkoholu Kraków

Wiadomo nie od dziś, jak wyjątkowym miastem jest Kraków. Jazda pod wpływem alkoholu dotyczy jednak tego miasta nie mniej niż innych wielkich miast. Dlatego też konieczne jest czasem skontaktowanie się z adwokatem, który doskonale zna się na sprawach jazdy pod wpływem alkoholu, a Kraków jest znanym mu miastem. Jeśli już zdarzy się komuś jazda po alkoholu, ważne jest, aby wiedzieć, z jakimi konsekwencjami może się to wiązać. Warto znać różnice pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem. Ważne jest, aby został przez nas wybrany odpowiedni adwokat, jazda pod wpływem alkoholu (Kraków) będzie poprowadzona tak, aby uzyskać, jak najlepsze warunki dla klienta.

Jazda pod wpływem alkoholu Kraków – jak jest kategoryzowana?

Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że wyróżnia się dwa określenia na jazdę pod wpływem alkoholu (Kraków). Są to:

·         Wykroczenie – ma miejsce wtedy, kiedy badanie alkomatem wskaże obecność od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3. Przy badaniu krwi oznacza to stężenie alkoholu od 0,2 do 0,5 promila. Wyniki z tego przedziału określa się mianem stanu po spożyciu alkoholu (wartości poniżej tych wskazań są dopuszczalne w polskim prawie) i jest to regulowane w ramach art. 87 Kodeksu wykroczeń.

·         Przestępstwo – o przestępstwie mówi się, jeśli w wydychanym powietrzu stwierdzi się obecność powyżej 0,25 mg alkoholu na 1 dm3. W przypadku stężenia alkoholu we krwi musi ono przekraczać 0,5 promila. Określone jest to mianem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kary w tym wymiarze regulowane są przez Kodeks karny w art. 178a.

Jazda po alkoholu Kraków – co za nią grozi?

Zależnie od tego, czy mamy do czynienia z wykroczeniem, czy przestępstwem, możemy spodziewać się różnego wymiaru kary. Dotyczy to przede wszystkim wysokości kary, gdyż same typy sankcji są podobne. Grozi nam zatem:

·         Kara aresztu,

·         Kara grzywny,

·         Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – w przypadku wykroczenia będzie to kara od 6 miesięcy aż do 3 lat. Przy przestępstwie możemy spodziewać się ukarania nawet do 15 lat.

·         Odebranie prawa jazdy – w określonych przypadkach możliwe jest nawet całkowite utracenie prawa jazdy.

·         Ograniczenie bądź pozbawienie wolności – jazda pod wpływem alkoholu w Krakowie nie musi oznaczać jedynie aresztu, ale może się wiązać nawet z pozbawieniem wolności do lat 2. Taki wyrok zostanie również wpisany do Krajowego Rejestru Karnego, jeśli jest wyrokiem skazującym za przestępstwo z art. 178a Kodeksu karnego.

Jazda pod wpływem alkoholu Kraków – adwokat

Podstawą wyboru najlepszego profesjonalisty będzie sprawdzenie jego specjalizacji. Najlepiej, aby to był adwokat, dla którego jazda pod wpływem alkoholu w Krakowie jest tym sprawy, którym zajmuje się od lat. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jest to osoba doświadczona z tymi sprawami, a zatem jest w stanie jak najlepiej poprowadzić konkretną sprawę. Co więcej, musimy mieć pewność, że dana osoba nawiąże z nami najlepszy kontakt. W tym celu warto doprowadzić do kontaktu telefonicznego i spotkania. Dzięki temu będziemy mogli ocenić, czy jest to właściwa osoba do prowadzenia naszej sprawy.

Adwokat jazda pod wpływem alkoholu Kraków – co przygotować na spotkanie?

Przygotowując się na spotkanie, powinniśmy przygotować szczegóły jazdy pod wpływem alkoholu (Kraków). Adwokat dzięki temu  i odpowiednim dokumentom będzie mógł jak najlepiej poprowadzić sprawę. Nasza kancelaria dba o chronologię prowadzenia dokumentacji, co jest kluczem otwierającym drogę do sukcesu i prawidłowego poprowadzenia sprawy. Nasz adwokat pomoże również w przygotowaniu dokumentów, które będą niezbędne w danej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *