Jazda po alkoholu Gdańsk

Bez wątpienia problematyczną sytuacją w nadmorskich miastach jest jazda autem pod wpływem alkoholu. Niemniej jednak aż u 75% kierowców stwierdza się jedynie niewielkie przekroczenie limitu alkoholu w organizmie, co oznacza, że i tak mogą oni odpowiadać za to w ramach art. 178a Kodeksu karnego. Jazda pod wpływem alkoholu w Gdańsku w wielu przypadkach może zakończyć się o wiele poważniejszymi konsekwencjami, niż wynikałoby to z faktycznie popełnionego czynu. Jeśli więc zdarzyła się jazda po alkoholu, adwokat (Gdańsk) będzie mógł skutecznie udzielić pomocy.

Jazda pod wpływem alkoholu Gdańsk – art. 178 A KK i art. 87 KW

W przypadku stwierdzenia popełnienia przestępstwa kierowca odpowiadać będzie z artykułu 178a Kodeksu karnego. Odpowiedzialność karna ma miejsce, jeśli jazda pod wpływem alkoholu (Gdańsk) wiązała się z przekroczeniem dopuszczalnej zawartości alkoholu w organizmie człowieka. W przypadku stężenia alkoholu we krwi dopuszcza się wartości poniżej 0,2 promila. Do wartości 0,5 promila alkoholu we krwi mamy do czynienia z wykroczeniem (odpowiada się w ramach art. 87 Kodeksu wykroczeń), ale powyżej tej wartości mamy do czynienia już z przestępstwem.

Jazda po alkoholu Gdańsk – co grozi za wykroczenie?

Jeśli prowadziliśmy pojazd po alkoholu, a mieliśmy stan po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi), odpowiadamy za wykroczenie. W art. 87 Kodeksu wykroczeń stwierdzone jest, że można za to otrzymać kare areszty lub grzywny. Dodatkowo może być wprowadzony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W takich przypadkach warto sięgnąć po pomoc specjalisty – adwokat jazda pod wpływem alkoholu (Gdańsk) jest w stanie pomóc przy odstąpieniu od tego środka karnego. Lepiej skontaktować się też z adwokatem niż przyjąć niekorzystną sankcję proponowaną przez policję.

Jazda po alkoholu – co grozi za przestępstwo?

Jeśli podczas badania stężenia alkoholu we krwi wskazany zostanie poziom powyżej 0,5 promila alkoholu (lub w wydychanym powietrzu będzie 0,25 mg alkoholu na 1 dm sześcienny), mamy do czynienia z popełnieniem przestępstwa. Jazda pod wpływem alkoholu (Gdańsk) oznaczać może tu jeszcze wyższe kary niż w przypadku wykroczenia – łącznie nawet z wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz wpisaniem wyroku do Krajowego Rejestru Karnego.

Adwokat jazda po alkoholu Gdańsk

W przypadku, kiedy zostaliśmy zatrzymani przez policję i w ramach rutynowej kontroli stwierdzono jazdę po alkoholu, Gdańsk ma skutecznego adwokata, który będzie w stanie poprowadzić  sprawę tak, aby umożliwić maksymalne złagodzenie kary, a także umożliwić przedterminowe kontynuowanie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dzięki temu możliwe będzie zminimalizowanie nieprzyjemności związanych z zaistniałą sytuacją. Adwokat jazda po alkoholu (Gdańsk) najlepiej udzieli pomocy i będzie źródłem wskazówek niezbędnych do wyjścia z trudnej sytuacji.

Zatrzymani za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu bądź w stanie nietrzeźwości powinni niezwłocznie zasięgnąć opinii specjalizującego się w takich sprawach adwokata.

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 501 288 110


Zadzwoń Dane kontaktowe

Nasza kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie oparte na tysiącach spraw, które były prowadzone przez naszych adwokatów

Czym charakteryzuje się najlepszy adwokat? Jazda po alkoholu Gdańsk

W pierwszej kolejności powinniśmy szukać takiego adwokata, który od lat zajmuje się podobnymi sprawami. Jeśli mamy pewność, że nie pierwszyzną jest dla niego sprawa taka jak jazda po alkoholu (Gdańsk), adwokat ten będzie najlepszym naszym wyborem. Pierwszy kontakt powinniśmy koniecznie ustalić poprzez rozmowę telefoniczną i umówienie się na spotkanie. Już podczas samego telefonowania powinniśmy zyskać pewność, że została przez nas dokładnie opisana jazda po alkoholu Gdańsk, adwokat będzie mógł już na tym etapie udzielić nam porady i przygotować się do pierwszego spotkania z klientem.

Skontaktuj się z nami i poznaj swoje prawa!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *