Jazda po alkoholu – czy adwokat jest konieczny?
W Polsce nie toleruje się kierowców, prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Jazda „na podwójnym gazie” jest w naszym kraju surowo sankcjonowana. Nie tylko prawo potępia pijanych kierowców. W społeczeństwie również nie ma zgody na takie zachowanie. Każdemu z nas może jednak zdarzyć się taka sytuacja. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że wciąż znajdujemy się pod wpływem alkoholu. Co zrobić, jeżeli zostaniemy zatrzymani? Czy warto skorzystać z pomocy adwokata?
Stresowa sytuacja wyłącza racjonalne myślenie
W sytuacji zatrzymania przez policję pojawiają się ogromne nerwy. Nie każdy z nas potrafi sobie z nimi poradzić. Działając pod wpływem emocji, podejmujemy z kolei pochopne, złe decyzje, których konsekwencje są często nieodwracalne. Właśnie dlatego dobrze jest mieć wsparcie. Dobry adwokat podpowie nam w jaki sposób należy postąpić, aby maksymalnie zredukować negatywne konsekwencje naszego przewinienia.
Nie znasz prawa? Zadzwoń do specjalisty
Jazda po alkoholu – czy adwokat jest konieczny? Nie jesteśmy specjalistami. Nawet jeżeli znamy przepisy Kodeksu karnego i postępowania karnego, to jeszcze nie znaczy, że będziemy potrafili opracować skuteczną strategię działania w sytuacji zatrzymania nas przez Policję. A pamiętajmy, że możliwości jest wiele: odstąpienie od ścigania, staranie się o warunkowe umorzenie postępowania, dobrowolne poddanie się karze.
Gdzie znaleźć dobrego adwokata?
Zawsze warto mieć w telefonie numer do dobrego specjalisty. Takie koło ratunkowe w postaci zaufanego adwokata może przydać się w wielu sytuacjach. Wybierając specjalistę, kierujmy się kompetencjami, rodzajem specjalizacji i liczbą wygranych spraw. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele kancelarii, ale nie w każdej znajdziemy osobę, która potrafi odpowiednio zawalczyć o nasz interes. Tym bardziej istotne jest, aby posiadać kontakt do adwokata zanim naprawdę będziemy go potrzebować.
Dlaczego Adwokat jest koniecznością w sprawach za jazdę pod wypływem alkoholu
Odpowiedzią na to często zadawane pytanie jest szybki proces. Co to dla nas oznacza. Oznacza to, że w Polskim systemie prawnym jak wynika ze statystyk procedura z art. 178a jest potocznie zwana szybką procedurą. Oznacza to tyle co skazanie bez rozprawy lub w ramach w wniosku o skazanie. Zazwyczaj taki proces bez pomocy Adwokata za jazdę po alkoholu kończy się szybkim wyrokiem a czas na odwołanie jest krótki w stosunku do nakładu wiedzy jaki jest potrzebny sprawcy do samodzielnego przygotowania odwołania oraz wszelkiego rodzaju pism potrzebnych do skutecznej obrony.
Kolejną sprawą jest to, że nie każdy z nas posiada specjalistyczną wiedzę jak postępować w procesie karnym. Adwokat za jazdę po alkoholu jest osobą zazwyczaj posiadająca spore doświadczenie poparte prowadzeniem od a do z spraw za jazdę po alkoholu. Oczywiście każdy Adwokat swoje doświadczenie nabywa po ukończeniu 5 letnich studiów i aplikacji adwokackiej. Istotną kwestią jest to, że Adwokat zna Twoje prawa i obowiązki w stosunku do postępowania karnego.